• apalucha-uvod
  • apalucha-uvod

Adresa

Dolní Malá Úpa 89
542 27 Malá Úpa

GPS

50°43'38.228"N
15°49'3.580"E

Kontakt na nás

Tel.: +420 602 822 211
E-mail: info@apalucha.cz

Sledujte nás na

Penzion Apalucha


malá úpa v létě

Penzion Apalucha se nachází v horské obci Malá Úpa ve východních Krkonoších v nadmořské výšce 1000 m.n.m. Rekreační obec Malá Úpa je sportovním a turistickým střediskem východních Krkonoš. Je ideálním výchozím místem vysokohorské túry na nejvyšší horu České republiky Sněžku 1602 m.n.m.

Penzion Apalucha

Pension Apalucha svojí polohou, přímo v lyžařském areálu "U Kostela", nabízí ideální možnost pro aktivní rodinnou dovolenou. V okolí penzionu najdete běžecké i cyklistické trasy a turistické cesty, které Vás zavedou horskou přírodou až na Sněžku. Nedaleko Apaluchy je i víceúčelová krytá hala, bowling, pohádková cesta pro děti a další aktivity. Rodinný penzion Apalucha svým hostům nabízí celoroční ubytování v pokojích s vlastní koupelnou a WC.

Mapa Skimu Malá Úpa

Pro zimní turistiku jsou zde k dispozici dva lyžařské areály, kde si můžete zalyžovat na jedněch z nejvýše položených sjezdovkách v České republice. Malá Úpa je nástupním místem na hlavní běžeckou trasu Krkonoš– Krkonošskou magistrálu, která je společně s dalšími běžeckými okruhy (v délce cca 10km) pravidelně strojově upravována.

Kostel sv. Petra a Pavla

Dominantou historické části obce – Dolní Malé Úpy je pozdně barokní kostel sv. Petra a Pavla postavený v letech 1788 – 1789 z podnětu císaře Josefa II. Tento kostel je jedním z nejvýše položených kostelů v České republice.