• apalucha-uvod
  • apalucha-uvod

Adresa

Dolní Malá Úpa 89
542 27 Malá Úpa

GPS

50°43'38.228"N
15°49'3.580"E

Kontakt na nás

Tel.: +420 602 822 211
E-mail: info@apalucha.cz

Sledujte nás na

Aktivity


Lyžování

Lyžařské centrum SKiMU nabízí lyžování ve dvou areálech. Obě střediska jsou od sebe vzdálena 2,5 km, platí zde jednotný skipas a zdarma mezi nimi jezdí skibusy. Nabízejí ideální podmínky pro rodiny s dětmi.
Sjezdové tratě areálu „U Kostela“, kde se nachází Apalucha, jsou vedeny po jihozápadním svahu Pomezního hřebene, z něhož se nabízí jedinečný pohled na Sněžku. Zalyžujete si na čtyřech lyžařských vlecích v délce od 300m do 1000m, včetně provázkového vleku pro děti. Na slalomovém svahu s pevnou časomírou, si můžete vyzkoušet pocity opravdového závodníka a změřit své síly s Vašimi přáteli.
Středisko Pomezky nabízí lyžování na kilometr dlouhé sjezdovce, kterou si vychutnají zejména začínající a středně pokročilí lyžaři.
Děti do 6 let lyžují zcela ZDARMA

Pěší turistika

Pěší turisté mohou objevovat krásy horské přírody po značených turistických cestách a lesních pěšinách. Můžete se vydat i na stezky na polské straně Krkonoš.

Cykloturistika

Kromě domácích českých tras se můžete napojit na rozvinutou síť cyklotras v Polsku. Na Malou Úpu jezdí také pravidelné linky cyklobusů.

Pro děti

I děti mohou poznat krásy Malé Úpy. Najdete zde Pohádkovou stezku aneb Putování Malou Úpou za krkonošskými pohádkami Marie Kubátové, či Čertův mlýn s pohádkovými postavičkami. Děti sbírají v rámci hry Krakonošovo království razítka do cestovního glejtu.

Sport

Krytá víceúčelová hala, nacházející se 2,5 km od Apaluchy, poskytuje sportovní zázemí pro tenis, fotbal, volejbal, florbal, basketbal, badminton, ricochet a další.

Tipy na výlet

Nový vodní svět v Karpaczi. 25 km od Apaluchy se nachází nádherný nový vodní svět pro děti i dospělé v hotelu Sandra.

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové. Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem patří k nejvýznamnějším v Evropě a je díky počtu chovaných zvířat největší v ČR(přes 2000kusů ve 300 druzích na ploše 72 ha). Specializace na africké kopytníky a nosorožce, dále pak na šelmy, primáty a ptáky.

Černohorské rašeliniště. Přírodní rezervace, kde po dřevěných chodnících vede 2 km dlouhá naučná stezka se 6 zastaveními. Nachází se mezi Černou a Světlou horou, jeho rozlohou je 65ha největší hloubka 2,5 m.

Relaxpark Pec pod Sněžkou. Vyzkoušet můžete mimo jiné Lanové centrum - "Monkey park", které je cca 400 metrů dlouhé s 27 překážkami. Přestože jste v některých místech i 6 metrů nad zemí, je lezení naprosto bezpečné, zvládnou i děti.

Adršpašské skály. Malebné seskupení pískovcových skal je rozloženo na ploše 20 km2 v nadmořské výšce okolo 500m. Pískovcová skalní města s mnoha hezkými skalními útvary a jezírky, 1700 skalních věží- ráj pro horolezce. Zážitky ze skal umocňuje malý a velký vodopád a plavba na velkých pramicích po jezírku uprostřed skal. Terén v okolí skal je vhodný nejen pro pěší turistiku po mnoha značených naučných stezkách, ale i pro cykloturistiku.

Sněžka (1602 m n.m.). Vrchol je dosažitelný lanovkou z Pece pod Sněžkou nebo pěšky 9km od Apaluchy. Z nejvýše položené „poštovny“ u nás můžete odeslat pohled s razítkem ze Sněžky.

Lesní hrádek Aichelburg. Obnovený lesní hrádek s vyhlídkovou věží v Temném Dole byl veřejnosti zpřístupněn v roce 2000. Čtyřbokou kamennou věž zakončuje cimbuří se slovanskou vlajkou, v interiéru je moderně pojatá dřevěná hradní síň. Klíče od hrádku jsou k dispozici v galerii a informačním středisku Veselý Výlet v Temném Dole.